Jaki handel najbardziej się opłaca

Urządzenie wielofunkcyjne

Najprostsza odpowiedź to taki gdzie można kupić taniej, a sprzedać drożej. Jednak nie zawsze jest to takie proste, bo znalezienie kupca na nasz towar, który da pożądaną cenę może okazać się trudnym zadaniem. Dlatego lepiej zacząć od drugiej strony.

Od czego zacząć swoje pierwsze kroki w handlu

Zanim wydamy pierwsze złotówki na mniej lub bardziej potrzebne komukolwiek rzeczy, powinniśmy sprawdzić czy jest ktoś w okolicy, kto je od nas kupi. Całkiem inne produkty będą miały zbyt w centrum miast, a inne na wsiach.

Jaki handel wybrać

Możemy się zastanowić co w naszej okolicy ma największe szanse na zbyt. Co jest wykorzystywane codziennie. I tak na przykład w Krakowie, gdzie jest dużo budynków z firmami które wykorzystują tony papieru do drukarki, tuszów i innych dodatków opłaca się im oferować produkty biurowe. Zawsze też możemy znaleźć stałych odbiorców, jak chociażby biura serwisowe, albo uczestniczyć w przetargach na dostawę artykułów biurowych do różnych firm i instytucji.

Inny kierunek

Poza aglomeracjami mamy całkiem inną klientelę, która też ma swoje potrzeby, tylko inne. I tu, w zależności od regionu może być na przykład hurtownia części do samochodów, produktów domowego użytku czy nawet płodów rolnych. Najważniejsze w tym wszystkim jest prawidłowe odczytanie wymagań naszego odbiorcy.

Znaleźliśmy swoją niszę, co dalej?

Start jest zawsze trudny. Po pierwsze nie mamy wiedzy, po drugie praca z ludźmi wymaga naprawdę mocnego charakteru. Więc musimy nauczyć się nie tylko zasad negocjacji aby wyjść na swoje, ale też sztuki oferowania swoich produktów. Za to najważniejsza zaleta o jaką musimy dbać jest konkurencyjność. Znalezienie najtańszego materiału dobrej jakości jest priorytetem, dzięki temu będziemy mogli zdobyć rynek dla siebie.

Nie zawsze naszym odbiorcą będzie klient biznesowy, dlatego trzeba mieć też przygotowaną ofertę dla detalicznego. Problem jest w tym, że o niego walczyć musimy z innymi graczami, od marketów po sklepy stacjonarne. W tym wypadku w sukurs przychodzi nam sprzedaż internetowa. Specyfika handlu w Internecie wymaga od nas też zastosowania odpowiedniego marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.