Szkło w biurze

Biuro

Szkło w biurze wygląda elegancko, krucho i estetycznie. Utrzymanie go w czystości też nie stwarza problemu. Za to wielki szklany blat dodaje nam odpowiedniego prestiżu.

Wygląd w parze z jakością

Szkło jest symbolem elegancji jeśli chodzi o przestrzenie biurowe. Możemy z niego korzystać nie tylko urządzając biuro prezesa, ale także wykonać cały design. Równie dobrze pasuje do wnętrz gdzie spotyka się zarówno wiele osób nad projektem jak też do bardziej personalnych pomieszczeń. Wszystko zależy od tego jak je zaaranżujemy.

Coś więcej niż tylko szyba

Jeśli podobają się nam szklane elementy we wnętrzu, a jednocześnie chcemy w jakiś sposób nadać mu indywidualny charakter możemy się pokusić o blat, a jego urozmaiceniem będzie ciekawa grafika na szkle. Możemy wybrać dowolny wzór, nawet imitujący słoje drewna. Chociaż to akurat byłoby banalne. Równie dobrze może to też być jednobarwny lacobel.

Biurko

Plakaty czy szklane grafiki?

Warto pochylić się nad wykorzystaniem grafiki na szkle zamiast plakatów. Wyglądają na pewno o wiele bardziej designersko niż zwykłe antyramy. Są na pewno o wiele bardziej estetyczne, no i pokazują, że interesujemy się rozwojem i inwestujemy w firmę. To na pewno zwróci uwagę kontrahentów.

Z czym łączyć szkło

Samo szkło w biurze niekoniecznie jest dobrym wyborem. Nie każda ściana musi być przeszklona. Dlatego warto łączyć szkło z innymi materiałami, aby oprócz wrażenia luksusu stworzyć też uczucie przytulności i swobody.

 

W duecie z drewnem

Drewno ze szkłem łączą się jak ziemia i powietrze. Dlatego jeśli zdecydujemy się na taki mariaż to tylko pod warunkiem idealnego dopasowania. W takiej kombinacji więcej ma do powiedzenia sztuka niż rzemiosło. Dlatego tak to wygląda gdyż szkło jest lekkie i delikatne, a drewno ciężkie i stabilne. W związku z czym łączenie ich wymaga pewnych umiejętności.

Do pary z metalem

Jeśli szkło w połączeniu z drewnem jest jak powietrze z ziemią to z metalem jest jak powietrze z ogniem. Razem świetnie się uzupełniają i często są wykorzystywane oba materiały w jednym meblu. Stół z nogami metalowymi jest już wręcz klasykiem i to zarówno z chromowanymi na wysoki połysk jak i postarzanymi, kutymi. Ten model ma tylko jedną wadę, jest wszechobecny i trzeba się naprawdę wysilić aby znaleźć coś nowego.

Biuro powinno być urządzone pod nasz styl bo przecież będziemy w nim spędzać mnóstwo czasu. Ze względu na to, że jednak jest to przestrzeń w pewnym sensie publiczna to nie powinniśmy sobie pozwalać na zbyt swobodny design. Przynajmniej w większości branż należy utrzymać fason, a stylowe dodatki pozwolą nam zachować jego indywidualny charakter.

One thought on “Szkło w biurze

  1. Bardzo mi się podobają szklane biura. Są takie nowoczesne i proste. Kiedyś widziałam fajny szklany kolorowy stół dla gości w biurze i faktycznie był to chyba lacobel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.