Jakie proszki wykorzystuje się do dezynfekcji?

Osoba proszkiem dezynfekuje przestrzeń w pomieszczeniu

Proszki do dezynfekcji sprawdzają się zarówno do użytku komercyjnego, w placówkach medycznych, hotelach, gabinetach kosmetycznych i wielu innych publicznych miejscach, jak i w domach. Preparaty te są niezbędne do utrzymania właściwego poziomu czystości tkanin, z których wykonane są fartuchy i pościele. Proszki do dezynfekcji przeznaczone są jednak nie tylko do prania, gdzie jeszcze się je stosuje?

Proszki do dezynfekcji prania

Proszki do dezynfekcji automatycznie budzą skojarzenia z dbaniem o czystość tkanin i niewątpliwie jest to prawda. Wykorzystanie tych preparatów umożliwia pozbycie się bakterii, grzybów, prątków i sporów z powierzchni używanych materiałów. Jest to niezbędna czynność w przypadku miejsc publicznych, ale wykorzystanie proszków do dezynfekcji prania jest nieocenione również w prywatnych domach. Preparaty te pozwalają zachować czystość odzieży, bielizny i pościeli co jest bardzo ważne przy zapobieganiu i leczeniu chorób skórnych, w opiece nad dziećmi, leżącymi osobami chorymi, a także w domach, w których żyją zwierzęta.

Proszki dezynfekujące do prania poza właściwościami biobójczymi charakteryzują się również skutecznością w zwalczaniu standardowych zabrudzeń, a nawet plam. Wykazują też cechy wybielające. Mogą być wykorzystywane zarówno do odzieży białej, jak i trwale barwionej. Skuteczność proszków do dezynfekcji często uzależniona jest od temperatury prania, zwykle jest to około 65ºC, jednak może różnić się w zależności od producenta.

Czy proszki do dezynfekcji przeznaczone są tylko do prania?

Inną grupą preparatów proszkowych są proszki do dezynfekcji narzędzi i sprzętu medycznego. Jest to forma produktu stanowiąca alternatywę dla innych środków biobójczych i dozwolona wyłącznie do użytku specjalistycznego. Takie proszki wykorzystywane są do mycia manualnego, jak i w różnego rodzaju myjkach. Poza właściwościami biobójczymi, których spektrum najczęściej można rozszerzyć, dodając aktywator, wykazuje również właściwości myjące i ułatwia usuwanie krwi i wszelkiego rodzaju wydzielin.

Obecnie na środki do dezynfekcji zwraca się szczególną uwagę nie tylko w placówkach medycznych, ale również w innych miejscach skupiających obecność wielu osób. Dostępność takich preparatów jest więc zwiększona. Bogata oferta środków do dezynfekcji znajduje się w sklepie internetowym JRJ Medical, który dba o zaopatrzenie zarówno profesjonalnych placówek, instytucji publicznych, jak i prywatnych gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.