Co oferuje Armenia? Wycieczki objazdowe z biurem podróży pozwolą odkryć turystyczne perełki tego kraju

Widok w Armienii

Wśród polskich turystów coraz większym powodzeniem cieszą się wycieczki objazdowe, w których trakcie mamy okazje zobaczyć jak najwięcej zabytków. W poszukiwaniu ciekawych destynacji na wakacje warto zastanowić się nad Armenią, niezwykle urokliwym krajem, który skrywa wiele pięknych zabytków. Jakich atrakcji możemy się spodziewać, odwiedzając tę malowniczą krainę?

Erywań – stolica Armenii

Jeśli celem naszej podróży jest Armenia, wycieczki objazdowe z pewnością dostarczą nam wiele wrażeń. Zwiedzanie rozpoczynamy w Erywaniu, stolicy kraju, która cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów, a także stanowi doskonałą bazę wypadową do pobliskich atrakcji. Najwięcej zabytków zlokalizowanych jest w centrum miasta, to właśnie tam mieści się monumentalna katedra św. Grzegorza Oświeciciela, będąca doskonałym przykładem ormiańskiej sztuki sakralnej. Jednak najbardziej okazałą atrakcją Erywania są Kaskady, nietuzinkowa galeria wbudowana w zbocze wzgórza, okolona licznymi rzeźbami. Na samym szczycie można znaleźć taras widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na panoramę miasta. Armenia jest krajem o smutnej historii, jednym z bardziej brutalnych wydarzeń w jej dziejach była rzeź Ormian. Na cześć poległych mieszkańców wzniesiono Jaskółczą Twierdze (Cicernakaberd), którą także warto odwiedzić w trakcie wycieczki. Poza tym w mieście warto też zobaczyć twierdzę z VII wieku p.n.e. a także bazar Gum, na którym można kupić ciekawe pamiątki z wycieczki.

Okoliczne atrakcje

W trakcie postoju w Erywaniu można wyskoczyć na krótkie wycieczki objazdowe do okolicznych miejscowości. Na uwagę z pewnością zasługuje tutaj niewielka wioska Garni, położona wysoko w górach. To właśnie tutaj można znaleźć jedyną pogańską świątynię kraju, która została wzniesiona w 1 wieku n.e. Wewnątrz kościoła cyklicznie organizowane są koncerty muzyki ludowej, których także nie warto przegapić. Niedaleko od Garni usytuowany jest Geghard, monumentalny klasztor chrześcijański, który został w całości wykuty w skale. Monaster budowany był na przestrzeni kilku wieków, dlatego jego architektura jest bardzo eklektyczna. Kolejnym etapem wycieczki jest Wagharszapatu, kolejne historyczne miasto, położone na zachód od stolicy. Na turystów czeka tam wiele zabytków, takich jak pałac najważniejszego patriarchy kraju, Katolikosa, świątynia  św. Hripsime, a także katedra z początków średniowiecza.

Krótki wypad do Gruzji

Nie tylko Armenia – wybierając ofertę biura podróży, możemy znaleźć też turnusy łączone, obejmujące też sąsiednią Gruzję. Przede wszystkim na uwagę zasługuje tam Tbilisi, malownicza stolica kraju, która skrywa na swoim terenie mnóstwo pięknych zabytków. Najwięcej atrakcji spotkamy na starym mieście, które będą prawdziwą gratką dla miłośników architektury sakralnej. Znajdziemy tam m.in. trzynastowieczną świątynię Metechi oraz ortodoksyjną katedrę Sioni (VI), która skrywa krzyż św. Nino, odpowiedzialnej za chrystianizację kraju. Poza tym można tam spotkać też najstarszy kościół w całym kraju, bazylikę Anchiskhati, którą wzniesiono w VI wieku. Poza tym warto wypuścić się też na wycieczkę objazdową po okolicznych zabytkach, niedaleko Tbilisi leży niewielkie miasto Mccheta, które w czasach późnej starożytności i wczesnego średniowiecza było stolicą kraju. Tutaj także można spotkać ciekawe przykłady architektury sakralnej, m.in. katedrę Sweti Cchoweli oraz klasztor Jvari.

W przypadku planowanych wycieczkę objazdowych po Armenii oraz Gruzji warto skorzystać z oferty biura podróży. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie mnóstwo nerwów i unikniemy nieprzyjemnych sytuacji. Wycieczki objazdowe koordynowane są przez lokalnych rezydentów, którzy służą pomocą przez cały czas pobytu w kraju. Również cena takiej podróży nie musi być wyższa niż w przypadku wycieczki organizowanej samodzielnie. Aby znaleźć najlepsze ceny, warto rezerwować turnus z większym wyprzedzenie. Innym sposobem na oszczędność, jest skorzystanie z oferty last minute, która jest także dostępna w przypadku Armenii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.