Zaskakujące sposoby na wykorzystanie srebra koloidalnego

Roztwory srebra koloidalnego są coraz częściej stosowane w naszych domach. Okazuje się, że srebro koloidalne cechuje się silnymi właściwościami dezynfekującymi, a jego silnemu działaniu aseptycznemu nie towarzyszy szkodliwe działanie na organizm człowieka czy środowisko naturalne. Najskuteczniejsze są roztwory nano srebra, wyróżniające się wielkością cząsteczek srebra rzędu kilku nanometrów. Dzięki temu uzyskać można koloid o równomiernym rozproszeniu ogromnej ilości cząstek srebra – a to tworzy ogromną powierzchnię czynną. Niejonowe srebro metaliczne to roztwór o wysokiej stabilności, który może być wykorzystany w bardzo wszechstronny sposób.

Nano srebro koloidalne dba o sterylną czystość

Powszechnie stosuje się srebro koloidalne w celu dezynfekcji nawet sporych powierzchni domowych, przemysłowych czy szpitalnych. Rozpylenie srebra na podłogach, blatach, sprzętach użytkowych, zabawkach skutecznie usuwa bakterie, grzyby czy roztocza. Srebro koloidalne może być dodawane do płukania tkanin czy wykorzystane podczas czyszczenia obuwia, przez co chroni przed pojawieniem się przykrych zapachów i hamuje namnażanie się bakterii.

Skuteczność przeciwbakteryjna srebra jest na tyle wysoka, że roztwory srebra koloidalnego służą do dezynfekcji powierzchni szpitalnych czy odzieży medycznej. Ponadto w licznych badaniach naukowych wykazano wysoką aktywność w zwalczaniu wszelkich drobnoustrojów.

Warto zauważyć, iż barwa srebra uzależniona jest od wielkości cząstki oraz jej kształtu. Zagłębiając się w lekturę naukową można potwierdzić fakt, że nano srebro koloidalne może przybierać barwę żółtą, bursztynową, różową a nawet niebieską.

Srebro jako doskonały kosmetyk

Srebro koloidalne wszechstronnie wykorzystywane jest w produkcji kosmetyków oraz produktów medycznych. Srebro koloidalne aplikowane na skórę może przyspieszyć gojenie się ran i zabezpieczyć przed ich zakażeniami. Srebro stosować można w celu leczenia trądziku czy łupieżu, grzybicy skóry i paznokci.

Srebro koloidalne może być wykorzystane także jako naturalny kosmetyk, działający ściągająco i ograniczający łojotok. Srebro koloidalne może chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, idealnie sprawdzi się jako preparat do higieny intymnej czy naturalny antyperspirant.

Jeśli chcesz móc bezpiecznie stosować srebro koloidalne i cieszyć się mnogością jego zastosowań – wybierz niejonowe srebro koloidalne. Srebro jonowe jest mało stabilne, gdyż wykazuje znaczną reaktywność. Przez to takie preparaty są nietrwałe i bardzo podatne na działanie promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do srebra jonowego, srebro metaliczne jest bardzo stabilne. A wybór preparatu z nanocząstkami srebra zapewnia wysoką koncentrację srebra i skuteczne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.