USOS PRz – program studiów na kierunku Finanse i Rachunkowość

Studia na kierunku finanse i rachunkowość

Każda firma oraz instytucja potrzebuje osoby, która będzie pilnować finansów i robić analizy przychodów i rozchodów, by była zachowana płynność oraz były generowane zyski. Z tego powodu zawód finansisty jest mocno osadzony w gospodarce. Kończąc studia z dyplomem, mamy szansę pracować w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach.

Czego nauczymy się w USOS PRz na wydziale FiR?

Przede wszystkim przygotujemy się do objęcia stanowiska specjalisty do spraw finansów i rachunkowości lub umożliwi to nam prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Program studiów Finanse i Rachunkowość przewiduje takie przedmioty, jak:

  • technologia informacyjna,
  • statystyka,
  • matematyka w finansach,
  • ekonometria,
  • prawo gospodarcze.

Po studiach w USOS PRz będziemy umieli sporządzać zestawienia finansowe oraz raporty, dzięki czemu będzie można przeanalizować ewentualne straty, gdzie powstały, z jakiej przyczyny, a to da możliwość wniesienia poprawek w działaniu firmy.

Do nas będzie należało archiwizowanie dokumentów finansowych oraz ich gromadzenie w uporządkowany sposób. Rozliczymy i określimy wartości wewnętrznych powiązań majątkowych. Nie sprawi nam trudności kontrolowanie finansów w firmach i przedsiębiorstwach. Z łatwością sporządzimy wszelkie dokumenty sprawozdawcze do ZUS i US.

Czy program studiów Finanse i Rachunkowość jest trudny?

Program może okazać się trudny dla tych osób, które nie radzą sobie w przedmiotach ścisłych. Student, który ma zmysł matematyczny, ma doskonałą pamięć, potrafi się porządnie skupić nad zagadnieniami, nie będzie miał problemu w nauce do zawodu finansisty. Aby był w pełni ukształtowanym specjalistą, powinien mieć takie cechy charakteru, jak uczciwość, skrupulatność, prawdomówność, rzetelność.

Studiowanie w USOS PRz dla takich osób jest z reguły bardzo przyjemne i ciekawe. Studia pozwalają zdobyć wszechstronną wiedzę oraz praktykę, która da możliwości do efektywnej pracy w przedsiębiorstwach, instytucjach ubezpieczeniowych i finansowych na stanowisku specjalisty do spraw finansowych i rachunkowości. Licencjat możemy przebić magisterką.

Jak wygląda program studiów Finanse i Rachunkowość II stopnia?

Na studiach magisterskich poszerzymy swoje wiadomości o takie zagadnienia jak poznanie mechanizmu funkcjonowania np. firm prywatnych i państwowych (banków, ZUS-u, giełdy). Zrozumiemy, jak duża jest zależność między sferą realną gospodarki a jej finansami. Wykształcimy umiejętność oceny podejmowanych przedsięwzięć i decyzji.

Finanse i rachunkowość studia II stopnia przewidują również wykształcenie w studentach umiejętności analizy finansowo ekonomicznej podmiotów gospodarczych, z uwzględnieniem otoczenia gospodarczo- prawnego. Znając metody wyliczeń efektywności poszczególnych instrumentów finansowych, będziemy umieć dokonać wyboru najlepszego instrumentu.

Po tych studiach osiągniemy gruntowną wiedzę o działaniu instytucji finansowych. Będziemy mieć realną wizję kształtowania się przepływów pieniędzy w gospodarce i jej podmiotach. A wszystko to w USOS PRz, czyli na Politechnice Rzeszowskiej.

Czy finanse i rachunkowość studiów wyższych dają szansę na dobrze płatną pracę?

USOS PRz finanse i rachunkowość
Źródło: pixabay.com

Program studiów Finanse i Rachunkowość w taki sposób jest skonstruowany, iż po ukończeniu nauki mamy możliwość pracy jako dyrektor finansowy. Możemy też prowadzić biuro rachunkowe lub pracować w korporacji w dziale finansowym. Doskonale damy sobie rade w samorządzie terytorialnym oraz jako audytor finansowy. Giełda nie będzie nam straszna, ponieważ będziemy mieć wyćwiczony refleks i szybkie podejmowanie decyzji łączące się z ryzykiem.

Finanse rachunkowość studia, doskonale nas przygotują do prowadzenia własnego biznesu. Znając wszelkie strategie działania przedsiębiorstwa, z łatwością będziemy podejmować trafne decyzje. Rozbudowując firmę, będziemy wiedzieć kogo zatrudnić do działu finansowego, by biznes prężnie działał i wzbijał się coraz wyżej. Będziemy umieli przewidzieć ewentualne straty i im w porę zapobiec.

Obowiązkiem finansisty jest analiza ekonomiczna, statystyka, przewidywanie i rachunkowość. Odpowiedzialność zatem jest duża, dlatego zarobki po studiach FiR będą spore. Duży jest popyt na finansistów, zatem możemy być pewni, iż znajdziemy pracę w wyuczonym kierunku.

Autor tekstu:
Copywriter Beata Goździk,
autorka książki dla młodzieży „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.