Ulga B+R – dla kogo?

osoba wylicza swoją ulge B+R

Pracujesz nad innowacyjnymi projektami i rozwiązaniami? Prowadzisz twórczą działalność naukową? Szukasz nowych sposobów, a może chcesz ulepszyć istniejący na rynku produkt? Jeżeli tak, to koniecznie dowiedz się więcej o formach wsparcia przedsiębiorców, zajmujących się działalnością badawczo-rozwojową! Rozwijaj się, twórz nowatorskie projekty i skorzystaj z dostępnych narzędzi podatkowych!

Innowacyjni przedsiębiorcy i działalność badawczo-rozwojowa

Dla wszystkich właścicieli firm stawiających na prace badawcze, opracowywanie nowych rozwiązań czy też działalność naukową dedykowana jest specjalna ulga B+R. Na czym dokładnie polega i dla kogo jest skierowana? Ulga B+R to możliwość zmniejszenia wysokości podatku dochodowego o wydatki związane z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową. Jest ona skierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy wykażą, że takie czynności prowadzą – głównym warunkiem jest więc właśnie twórczość oraz założona działalność. Co więcej, przedsiębiorca, chcący skorzystać z ulgi B+R, musi wykazać, że poniósł koszty kwalifikowane.

Ulga B+R oraz koszty kwalifikowane

Koszty kwalifikowane to wydatki związane z prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej, które przedsiębiorca może odliczyć w uldze B+R. Odliczenie dokonywane jest w ramach roku podatkowego, w których koszty kwalifikowane zostały poniesione. Do kosztów związanych z ulgą B+R zalicza się: wynagrodzenia dla pracowników, zakupy materiałów, specjalistycznych urządzeń czy narzędzi, koszty związane z wykorzystywaniem specjalistycznego sprzętu czy też koniecznością nabycia branżowych ekspertyz. Obejmują one także sprawy związane z otrzymaniem patentu, wzoru użytkowego czy odpisów amortyzacyjnych. Dodatkowo przedsiębiorstwa, które wykazały straty, mogą ubiegać się o bezpośredni zwrot gotówkowy. Po więcej informacji odnośnie do ulgi B+R, warunków jej przyznawania, a także możliwości zaliczenia pod koszty kwalifikowane warto udać się do doświadczonej firmy księgowej, która rzetelnie i skrupulatnie przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.