Portfel męski na karty z ochroną RFID. Na czym to polega?

Męski portfel z ochroną RFID lezy na stole

Większość z nas korzysta z kart płatniczych. Obecnie znaczna część z nich posiada funkcję płacenia zbliżeniowego. Oznacza to, że mamy możliwość łatwego i szybkiego zapłacenia za zakupy po prostu zbliżając kartę do czytnika. Jeżeli transakcja nie przekracza wartości 50 zł, dodatkowo nie ma konieczności wpisywania pinu. Jednak jak to działa?

Czym jest RFID?

Technologia ta, nazywa się RFID. Znajduje zastosowanie nie tylko w kartach płatniczych, ale między innymi również w znakowaniu zwierząt domowych, ułatwiając znalezienie psa czy kota, kiedy ucieknie lub się zgubi.

Działa ona dzięki chipowi, który jest wszczepiony zwierzakowi i umożliwia sczytanie jego danych, specjalnym czytnikiem. W przypadku płatności chip ten jest umieszczony w karcie. Znajdują się tam zakodowane informacje na temat użytkownika i jego konta bankowego. Po zbliżeniu karty do terminala płatniczego nasze dane zostają pobrane, a pieniądze przesłane do sprzedawcy.

Czy to bezpieczne?

Takie rozwiązanie, pomimo że wygodne, szybkie i łatwe, niesie ze sobą szereg zagrożeń z tym związanych. Wystarczy wyobrazić sobie, że gubimy taką kartę lub zostaje ona skradziona. Do momentu, kiedy się zorientujemy i postanowimy ją zablokować, konto może być już puste, a przestępca nie musi nawet znać naszego pinu. Dodatkowo technologia RFID rozwija się już od kilkudziesięciu lat. Czytniki są łatwodostępne i nie są drogie. Powoduje to, że potencjalny złodziej wyposażony w taki czujnik może z łatwością pobrać pieniądze z naszej karty. Wystarczy, że zbliży go do kieszeni, w której przechowujemy portfel z dokumentami.

Jednym z zabezpieczeń przed kradzieżą dużej ilości pieniędzy jest limit wypłaty jednorazowej bez użycia pinu, ograniczonej do 50 złotych dziennie, oraz możliwość ustawienia limitu dziennych transakcji. Jednak takie rozwiązanie chroni nas jedynie częściowo. Zapobiega utracie dużych ilości pieniędzy, ale mniejsze sumy, mogą zostać z łatwością pobrane. Co zatem można zrobić, aby bronić się przed kradzieżą?

Portfel męski z ochroną RFID

Zwykle wszystkie swoje karty przechowujemy w jednym miejscu – w portfelu. W przypadku jego zgubienia lub kradzieży zwykle jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze zablokowanie karty w banku. Jednak istnieje możliwość zabezpieczenia się przed wyczyszczeniem konta z pomocą czytnika.

Naprzeciw potrzebom ochrony danych wychodzą producenci, tworząc portfele męskie, które są w stanie zablokować możliwość sczytania danych. Dostępne są w sprzedaży zarówno portfele męskie, jak i damskie, wyposażone w specjalną membranę, wbudowaną w strukturę portfela, która blokuje fale radiowe z czujnika, uniemożliwiając jednocześnie zeskanowanie karty.

Rozwiązanie to jest bardzo wygodne, ponieważ portfel męski tego rodzaju, nie różni się zupełnie od klasycznego, poza tym, że jest bezpieczniejszy. Portfel męski wyposażony w zabezpieczenie nie zmienia wyglądu, a zatem jest równie elegancki jak jego standardowy odpowiednik. Jego pojemność i rozmiary zewnętrzne również pozostają bez zmian.

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie może nam przynieść posiadanie takiego produktu, warto rozważyć spacer do sklepu oferującego takie portfele męskie, by móc bez stresu schować kartę do kieszeni i nie martwić się, że nagle pieniądze znikną z konta.

Przykładowe portfele z ochroną RFID znajdziesz na https://www.skorzany.com/pl/c/Portfele-meskie/15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.