Leasing ekspresów do kawy – dlaczego się opłaca?

Ekspres do kawy w leasingu

Zastanawiasz się czy nie wziąć w leasing ekspresu do kawy w swoim biurze lub siedzibie firmy? Poniżej pokazujemy jakie zalety ma takowe rozwiązanie.

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Bez względu na to czy prowadzimy kawiarnie, restaurację czy biuro ekspres do kawy powinien być jednym z podstawowych elementów wyposażenia. Profesjonalne urządzenie to duży koszt, na który nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Rozwiązaniem mogą być tutaj ekspresy w leasing. Dzięki takiej opcji możliwe będzie posiadanie wysokiej jakości sprzętu, bez dużych nakładów finansowych na start. Zaoszczędzone dzięki temu pieniądze można przeznaczyć na rozwój działalności lub na przykład marketing i reklamę. Będzie to szczególnie korzystne w przypadku nowo otwieranych kawiarni.

Jak działa leasing ekspresów?

Ekspresy w leasing są oferowane przez wiele firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją kawy i urządzeń z nią związanych. W celu rozpoczęcia współpracy należy zgłosić się do tego typu firmy i wybrać interesujący nas sprzęt. Jeśli nie jesteśmy w stanie zdecydować sami jaki dokładnie sprzęt jest nam potrzebny, konsultanci bez problemu pomogą nam w wyborze optymalnego rozwiązania. Po wyborze sprzętu przychodzi czas na formalności. Większość firm stara się je jak najbardziej uprościć. Należy dokładnie zapoznać się z regulaminem leasingu, sposobem realizacji usługi oraz jej kosztami, zarówno jeśli chodzi o wysokość rat jak i czas ich trwania. Dzięki różnorodnej ofercie możliwe jest wybranie najodpowiedniejszej dla siebie opcji.

Zalety leasingu ekspresów

Ekspresy w leasing to wiele zalet dla przedsiębiorcy. Przede wszystkim dzięki comiesięcznej racie istnieje możliwość obniżenia należnego podatku dzięki rozliczeniu leasingu jako koszt uzyskania przychodu. Dodatkowo do leasingu można dołączyć ubezpieczenie sprzętu, które zabezpieczy nas przed kradzieżą, rabunkiem, uszkodzeniem np. poprzez upadek czy zniszczeniem przez zwarcie w instalacji elektrycznej. Ubezpieczenie uchroni użytkownika przed stratą sprzętu o dużej wartości. Dodatkowo firmy leasignujące ekspresy często są dużymi dystrybutorami sprzętu, lub posiadają do nich bezpośredni dostęp dzięki czemu w przypadku awarii nie będziemy mieli problemu z udostępnieniem części zamiennych, czy wymianą sprzętu na nowy wolny od wad. Pozwoli to na uniknięcie przestoju firmy i potencjalnych strat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.