Jakie zalety ma flaga plażowa z aluminiowym masztem?

Fagi plażowe.

Artykuł sponsorowany.

Flagi plażowe (windery) są bardzo popularnym sposobem ekspozycji reklam i treści promocyjnych. Mogą też powodzeniem pełnić funkcję informacyjną. Są wszechstronnie użyteczne, lekkie i niezależne od pogody. Choć ich głównym przeznaczeniem są zastosowania doraźne i szybkie zmiany lokalizacji, to dostępne są też modele o bardzo trwałej konstrukcji – flagi plażowe z aluminiowym masztem.

Aby zrozumieć odmienność konstrukcji i zalety, które posiada flaga winder z nadrukiem, rozpięta na aluminiowym maszcie, warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z budową i funkcjami klasycznej flagi plażowej.

Flagi winder z elastycznym masztem

Klasyczne flagi plażowe mają maszty złożone z elementów włókna szklanego, które są zakończone okuciami metalowymi (aluminiowymi). Ich konstrukcja i sposób łączenia przypomina trochę starego typu wędki: u podstawy znajduje się element najszerszy, a na szczycie najwęższy, które trzeba połączyć w jedną całość. W ten sposób powstaje elastyczny, zwężający się ku górze pręt, który utrzymuje winder reklamowy w odpowiednim napięciu. Maszt poddaje się naporowi wiatru czy deszczu, bez ryzyka uszkodzenia flagi.

Dodatkową zaletą takiej konstrukcji jest jej bardzo mały ciężar – nawet flagi plażowe o wysokości przekraczającej 4 metry ważą zaledwie kilka kilogramów. O ciężarze całego zestawu decyduje w wielu przypadkach nie maszt i tkanina flagi, lecz rodzaj mocowania. Na miękkich podłożach będzie to plastikowa śruba lub metalowa szpila. Natomiast na utwardzonych nawierzchniach znajdują zastosowanie specjalne podstawy, których waga może przekraczać nawet 20 kg. I to właśnie one decydują o ostatecznej wadze całego zestawu. Rozwiązaniem alternatywnym są elastyczne torby obciążające do napełniania wodą oraz podstawy w postaci pojemnika z tworzywa sztucznego do napełniania wodą lub piaskiem. Bez wypełniacza mają one niewielki ciężar, a w przypadku pojemników elastycznych również małą objętość.

Warto też podkreślić, że znacznych rozmiarów wydruk reklamowy i maszt po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, co ułatwia transport i przechowywanie. Prosta konstrukcja sprawia, że windery są niezwykle łatwe w montażu i demontażu: czynności te zajmują dosłownie kilka minut.

Kiedy warto użyć windera reklamowego z aluminiowym masztem?

Opisane wyżej zalety flag plażowych sprawiły, że ten typ reklamy jest niezbędnym wyposażeniem każdej firmy biorącej regularnie udział w eventach branżowych, targach i promocjach. Windery reklamowe z aluminiowym masztem posiadają wszystkie mocne strony flag z elastycznymi masztami. Jednak mają też specyficzne, charakterystyczne tylko dla nich cenne właściwości, na które zwraca uwagę przedstawicielka producenta winderów reklamowych DisplayPlanet: – Kluczową zaletą flagi plażowej z aluminiowym masztem jest sztywność tej konstrukcji. Maszt jest masywny, nie wygina się, zawsze utrzymuje materiał z wydrukiem w niezmiennej pozycji. To cechy, które przydają się szczególnie wtedy, gdy winder pozostaje rozłożony w długich okresach eksploatacji. Stosowane w naszych flagach maszty aluminiowe Heavy Duty zachowują niezmienioną formę niezależnie od warunków eksploatacji, a ponadto odznaczają się bardzo dużą trwałością.

Flagi plażowe z aluminiowym masztem doskonale sprawdzają się zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach. To nie tylko spektakularna, ale też bardzo estetyczna forma reklamy. Jakość materiałów i staranność wykonania sprawiają, że jeden maszt może służyć do prezentacji kolejnych wydruków w trakcie wielu lat eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.