Gdzie szukać dobrego programisty?

Mężczyzna przed komputerem pracuje jako programista

W dzisiejszych czasach wiele firm potrzebuje wykształconych i zdolnych programistów. Pandemia koronawirusa zmusiła wielu do przejścia na home office, a praca zdalna stała się normą. Aby wszystko sprawnie funkcjonowało, należy mieć w firmie osobę, która będzie umieć rozwiązać problemy wiążące się z tym. Nie tylko programiści, specjaliści w zakresie technologii są stale poszukiwani na rynku pracy. Gdzie znaleźć osoby spełniające Twoje oczekiwania?

Potrzebujesz programistów dla swojej biznesu? Dowiedz się gdzie ich znaleźć!

W ostatnich latach na rynku pracy naprawdę brakuje programistów. Mówi się, że w Polsce te braki to nawet 50 tysięcy nieobsadzonych miejsc pracy. Czy dzieje się tak dlatego, że programowanie jest trudne, ciężko się dostać na studia z nim związane, a wykształceni w tej dziedzinie wolą szukać pracy za granicą? I tak i nie. Faktem jest, że nauka programowania nie jest dla każdego, a młodzi ludzie chętnie wyjeżdżają za granicę, szczególnie tacy świeżo po zdobyciu stopnia naukowego. Jednak tak duży deficyt pracowników technologicznych jest związany z bardzo szybkim rozwojem tej dziedziny. Zainteresowanie programowaniem było mniejsze, więc specjaliści nie szkolili się w tak szybkim tempie, po prostu nie nadążali z ciągle przyspieszającymi procesami technologicznymi.

Całe szczęście programowanie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem ze strony ludzi wchodzących na rynek pracy. Dzisiaj nawet w niektórych przedszkolach organizuje się uproszczone zajęcia z programowania, więc więcej ludzi decyduje się na tę ścieżkę kariery. Gdzie więc znaleźć dobrego programistę? Istnieje wiele portali, które służą szukaniu pracodawcy i pracownika. Zamieszczenie na jednym z nich atrakcyjnego ogłoszenia z pewnością pomoże. Warto zwrócić się też na takie portale jak LinkedIn, stricte stworzone do dzielenia się informacjami i ogłoszeniami biznesowymi.

Poznaj sposoby na znalezienia najlepszych programistów. Jakie języki programowania brać pod uwagę?

Im popularniejszy i prostszy język programowania, tym więcej osób się nim zainteresuje. Wybór właściwego ma realny wpływ na zarobki. Jakie są te najpowszechniejsze? Z pewnością można do nich zaliczyć JavaScript, HTML i Python. Średnie zarobki osób, które się nimi zajmują to między 6 a 7 tysięcy złotych. Najmniej miejsc pracy na rynku mają specjaliści od PHP czy C++, którzy chociaż zarabiają podobne kwoty, mają mniejsze szanse na znalezienie posady. Niektórzy programiści specjalizują się w więcej niż jednym języku programowania, jednak każdy z nich powie ci, że posiada jeden ulubiony, na którym zawsze pracuje mu się najlepiej i inny, niezbyt dla niego komfortowy. Warto zwrócić na to uwagę przy rekrutowaniu programisty.

Gdzie znajdziesz właściwego człowieka na dane stanowisko? Sprawdź te rozwiązania

Obecnie na rynku pracy widzi się wiele ogłoszeń dla programistów, których tak szukają pracodawcy. Każdemu z nich zależy na doświadczonej osobie, z odpowiednim wykształceniem i obyciem w branży. Znalezienie jej może nie być takie proste. W dzisiejszych czasach programista jest niezwykle pożądany, a do przyjęcia posady przekona go odpowiednia pensja, jak i wiele dodatkowych korzyści z nią związanych.

Pracowników należy szukać poprzez wystawianie ogłoszeń w Internecie. To najskuteczniejszy sposób, dzięki któremu szybko możesz trafić na właściwego człowieka. Wspomnieliśmy o portalach internetowych takich jak Gowork. To właśnie tam szukający znajdą odpowiednie oferty pracy dla programistów. Jest również LinkedIn, który łączy ogłoszenia biznesowe z elementami social mediowymi. Warto postawić na lokalne grupy na Facebooku dla osób szukających zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.