Fakturowanie i JPK_FA w jednym programie

Uśmiechnięty mężczyzna trzymający dokumenty

Jednym z najprostszych sposobów na fakturowanie oraz generowanie jednolitych plików kontrolnych jest nowoczesny program firmy MEGA-TECH.Po wprowadzeniu przepisów, na podstawie których przedsiębiorcy są zobowiązani do wystawiania nowych dokumentów, wiele osób zastanawiało się, jaki program do wystawiania faktur będzie miał taką funkcjonalność. Odpowiedź jest prosta – taką możliwość daje m.in. Faktura Small Business. Jak działają te programy?

Program do fakturowania dla małych i średnich firm

Wybierając program do fakturowania, zawsze trzeba sprawdzić, czy daje on możliwość wystawiania jpk_fa. Jest to formularz zawierający spis faktur, który jest obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców od 1 lipca 2018 roku. Taką funkcję ma program Faktura Small Business, w którym można też wygenerować pliki JPK_VAT wysyłane drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego. Aplikacja ma bardzo prosty interfejs, dzięki czemu łatwo można opanować wszystkie jej funkcje.

Program do fakturowania pozwala nie tylko na wystawianie faktur czy generowanie jednolitych plików kontrolnych, ale również komunikuje się z programami księgowymi i może być wykorzystywany na wielu stanowiskach pracy. Duży wybór raportów i analiz sprawia, że można w łatwy i szybki sposób skontrolować kondycję firmy.

Program do fakturowania z magazynem

Faktura Small Business Handel to program, który umożliwia szybkie wystawianie faktur oraz gospodarkę magazynową. W aplikacji znajduje się kartoteka towarów i klientów, co znaczenie ułatwia fakturowanie. Co ważne, aplikacja daje możliwość generowania plików JPK_FA, JPK_MAG i JPK_VAT. Prosty interfejs ułatwia opanowanie programu, a opcja split payment pozwala na zdefiniowanie w aplikacji osobnego kontra do wpłacania podatku VAT.

Program komunikuje się z aplikacjami księgowymi i umożliwia generowanie dokumentów magazynowych. Dzięki temu można na bieżąco aktualizować stany produktów, co ułatwia coroczną inwentaryzację. Może być też zintegrowany ze sklepem internetowym i pilnować rozliczeń z dostawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.