Depilacja laserowa – jak wygląda i czy warto?

Kobieta u kosmetologa na depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej to hit ostatnich lat. Gabinety medycyny estetycznej proponują zabiegi z użyciem najnowszej technologii, dzięki której pozbędziesz się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Jak to wygląda? Czy depilacja laserowa się opłaca?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg przeprowadzany jest przy pomocy lasera. W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są lasery diodowe, aleksandrytowe, rubinowe, a także IPL i E-light. Depilacja polega na wypuszczeniu wiązki światła lasera, która zostają pochłonięta przez barwnik skóry – melaninę. W wyniku skumulowanej energii, melanina zostaje zniszczona, a wraz z nią macierz włosa.

Zanim specjalista przystąpi do zabiegu, przeprowadzana jest konsultacja. Pacjent informowany jest o przeciwwskazaniach, a następnie podpisuje zgodę na zabieg. Specjalista przeprowadza również test tolerancji na laser w kilku miejscach na skórze.

Czas trwania depilacji laserowej zależy od obszaru, który jest poddawany zabiegowi. Specjalista naświetla skórę przy pomocy lasera o małej lub dużej głowicy, przesuwając ją powoli – kawałek po kawałku. Zabieg jest bezbolesny, jednak zazwyczaj pojawia się dyskomfort, który trwa kilka sekund. W przypadku dużych partii ciała, jak np. nogi, depilacja może potrwać nawet 1-2 godziny. Niewielkie obszary, jak np. ramiona to kwestia kilkunastu minut.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty?

By efekty depilacji laserowej były satysfakcjonujące, należy się do niej przygotować już miesiąc wcześniej.

Mimo że zabieg jest w pełni bezpieczny, występują pewne ograniczenia. Zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej, upewnij się, że nie jesteś w ciąży. Przeciwwskazaniem jest również trwająca infekcja bakteryjna, wirusowa, czy też grzybicza. W przypadku niektórych chorób, np. łuszczycy czy bielactwa, należy skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Zanim przyjdziesz na zabieg:

  • Minimum 2 tygodnie wcześniej nie wykonuj depilacji pastą cukrową, woskiem oraz nie używaj pęsety. Te metody deformują cebulki włosowe, przez co efekty depilacji laserowej mogą zostać zniweczone. Golenie maszynką jest dopuszczalne
  • nie opalaj skóry, staraj się unikać promieni słonecznych

Efekty depilacji laserowej – jak długo się utrzymują?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona oraz występuje obrzęk okołomieszkowy. Nie martw się, taki efekt utrzymuje się najczęściej przez kilka godzin. Pamiętaj, by po zabiegu unikać:

  • gorących kąpieli
  • opalania
  • korzystania z basenu i sauny
  • stosowania peelingów

Blisko po 2 tygodniach po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, włosy zaczynają wypadać. Wtedy też pojawia się perfekcyjnie gładka skóra, na którą czekałaś. Czy na zawsze? Jeszcze nie. Włoski zaczną odrastać po kolejnych kilku tygodniach. Dzieje się tak dlatego, że laser działa jedynie na to owłosienie, które jest w fazie aktywnego wzrostu.

Jeśli chcesz się go pozbyć raz na zawsze, musisz kilkukrotnie powtórzyć całą procedurę. Każda kolejna wizyta odbywa się nie wcześniej, niż co 4 tygodnie, a najlepiej co 6. Specjaliści twierdzą, że po około 6-7 zabiegach pozbędziesz się włosków w 100 %.

Czy depilacja laserowa się opłaca?

Jednorazowa cena zabiegu jest stosunkowo wysoka, jednak jest jak najbardziej adekwatna do efektów i z biegiem czasu się zwraca. Wyobraź sobie, że przez wiele lat nie musisz męczyć się ze zbędnym owłosieniem. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a także pieniędzy. Co więcej, problem wrastających włosków, podrażnionej skóry po goleniu i nieprzyjemnego swędzenia będzie tylko wspomnieniem.

A czy depilacja laserowa w Krakowie się opłaca, biorąc pod uwagę ekologię? Jak najbardziej! Poddając się temu zabiegowi, dbasz nie tylko o swoje samopoczucie, ale także o dobro planety. Pomyśl, ile zużyłabyś maszynek do golenia przez te wszystkie lata.

Depilacja laserowa – czy warto?

Zdecydowanie tak! Nic nie jest w stanie zastąpić tego komfortu. Skorzystaj z najnowszych technologii, by poprawić jakość swojego życia. Jesteś tego warta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.