Automaty BHP – ile kosztują?

Mężczyzna w firie korzysta z automatu BHP

Bezpieczeństwo zatrudnionych w firmie pracowników powinno być priorytetem dla właściciela oraz kierowników. W tym celu podejmowanych jest wiele działań, mających poprawiać poziom bezpieczeństwa, a także edukować i utrwalać prawidłowe nawyki u pracowników.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, które znajduje zastosowanie w firmach na całym świecie, są  automaty wydające BHP. Na pierwszy rzut oka przypominają one klasyczne automaty vendingowe, w których możemy kupować słodkie i słone przekąski, napoje i inne smakołyki. Kiedy jednak przyjrzymy im się z bliska, zauważymy, że ich zawartość jest zgoła inna. Zamiast czegoś, co można zjeść, znajdziemy w nich środki ochrony osobistej, których stosowanie jest koniecznością na różnych stanowiskach pracy.

Co oferuje automat wydający BHP?

Tak jak wyżej napisaliśmy, wewnątrz automatów znaleźć można środki ochrony osobistej, do których zaliczają się silikonowe korki douszne (redukujące poziom hałasu), rękawice, maski ochronne, okulary, a także dziesiątki innych produktów, jak np. worki na buty, jednorazowe szlafroki, czepki itp. Zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, fakt posiadania w firmie automatów vendingowych jest bardzo korzystny. W przypadku zapomnienia zabrania z domu własnych środków BHP, mogą oni zaopatrzyć się w nie w automacie.

Jak działają automaty wydające BHP?

Obsługa tego typu urządzeń jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać na klawiaturze numer odpowiadający numerkowi przedmiotu, który pracownik chce zakupić. Obok każdego z nich umieszczona jest cena, wskazująca aktualną wartość to zapłaty. Należność za kupione przedmioty można uregulować przy pomocy karty płatniczej lub gotówką. Jeżeli umowa pomiędzy pracodawcą a operatorem automatów vendingowych to uwzględnia, pracownicy mogą otrzymywać specjalne żetony, uprawniające do bezpłatnego korzystania z automatów. Wykorzystując klasyczne mechanizmy sterowania i podawania, zakupiony produkt zostaje wypchnięty ze swojej półeczki i trafia do pojemnika, skąd otworem wrzutowym można go wygodnie wyjąć i cieszyć się nim.

Automaty wydający — cena przystępna dla każdego

Cena automatów vendingowych jest bardzo różna i zależy od wielu czynników. Ilości przegródek, sposobu obsługi, wybranego pakietu serwisowego. W skrócie można odpowiedzieć, że koszt jednego urządzenia to około 20 tysiecy złotych. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę atrakcyjny asortyment i wysoką częstotliwość korzystania z takiego urządzenia, jego zakup może zwrócić się w krótkim czasie, przynosząc realne korzyści finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.