Akcesoria komputerowe USB — na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Akcesoria komuterowe usb leżą na biurku

Artykuł partnera.

Pojawienie się przewodów USB i ich intensywny rozwój sprawiły, że obecnie do komputera bądź laptopa można podłączyć wiele praktycznych akcesoriów bez konieczności wyłączania sprzętu. Na dodatek przewód USB sam wykrywa podłączone urządzenia, możliwa jest też automatyczna instalacja sterowników. Sprawdź, jakie akcesoria komputerowe USB mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w twoim przypadku.

Klawiatura

W tej kategorii można znaleźć dwa rodzaje produktów. Klasyczna klawiatura USB jest podłączona zazwyczaj z przodu komputera i często ma również dodatkowe złącza, do których można podpiąć np. głośniki. Jest to przeważnie wygodniejsza opcja niż tradycyjne modele, które mają wejście z tyłu komputera. Sporą popularnością cieszą się również klawiatury bezprzewodowe, które łączą się z komputerem np. poprzez Bluetooth i wymagają regularnego ładowania przez kabel USB. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zminimalizowania ilości przewodów w okolicach komputera.

Mysz

W przypadku myszy komputerowych USB również można wyróżnić modele przewodowe i bezprzewodowe. Sporą zaletą wersji z kablem jest możliwość podłączenia myszy np. do laptopa, na co nie zawsze pozwalają tradycyjne urządzenia. Z kolei myszy bezprzewodowe przyciągają uwagę ze względu na swoją wygodę. Nie są ograniczone kablem, a zasięg pomiędzy produktem i podłączonym do komputera modułem USB może wynosić np. nawet 10 metrów. Świetnie sprawdzają się zatem w przypadku graczy bądź osób pracujących przy komputerze. Ponadto można zdecydować się na mysz Bluetooth z akumulatorami ładowanymi przez przewód USB.

Głośniki

Głośniki podłączane bezpośrednio do komputera przy pomocy tradycyjnych przewodów nie są już tak popularne właśnie ze względu na pojawienie się modeli USB. Złącze USB jest bardzo uniwersalne, co pozwala na podłączenie głośników nie tylko do komputerów i laptopów, ale także np. do telewizora. W przypadku urządzeń wykorzystujących technologię Bluetooth możliwe jest też sparowanie ze smartfonem. Należy jedynie pamiętać o tym, że takie głośniki bezprzewodowe wymagają regularnego ładowania.

Huby

Fani akcesoriów komputerowych zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na huby USB ze sklepu online Botland. Takie urządzenia mają kilka dodatkowych portów USB, a podłącza się je do komputera bądź laptopa przez przewód USB. W ten sposób można w tym samym czasie bez problemu np. naładować telefon i podpiąć głośnik. Na dodatek dostęp do portów jest znacznie łatwiejszy niż w przypadku portów umieszczonych z tyłu komputera.

Kontrolery do gier

W przypadku częstego grania na komputerze dobrym pomysłem może być zakup padów USB. W ten prosty sposób można znacząco zwiększyć precyzję i komfort gry, co może mieć pozytywny wpływ na osiągane wyniki. Na dodatek bezprzewodowe kontrolery nie są ograniczone przez kable, choć wymagają ładowania. Pady USB często można połączyć nie tylko z komputerami stacjonarnymi i laptopami, ale także np. z telewizorem bądź minikomputerem Raspberry Pi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.