Psychoterapia ratunkiem dla przepracowanych

Brudna ręka

Kryzysowe sytuacje zdarzają się każdemu z nas. Od źle zaczętego dnia po naprawdę stresujące chwile gdy projekt mimo dopracowania nie został doceniony, po szefa wyżywającego się na pracownikach.

Co w trawie piszczy

Jest dużo problemów od podwładnych, którzy potrafią zaleźć za skórę po szefa nie dającego chwili wytchnienia. Swego czasu na temat mobbingu było bardzo głośno, obecnie jest cicho co nie znaczy, że problem zniknął sam. Nikomu nie zależy na jego nagłaśnianiu. Najgorsze jest to, że nawet ofiara nie ma ochoty wyrwać się z matni.

Zabójcza karuzela

Ciągłe restrykcje w pracy tylko nosorożca nie są w stanie dotknąć. Każdy człowiek je odczuje i nawet jeśli się tym nie przejmujemy i rozsądnie nie bierzemy tego do serca to i tak nasza podświadomość to rejestruje. Nie wierzycie? Sprawdźmy więc. Kojarzycie Elizabeth Bathory i historię jej życia? To znaczy, że daliście się nabrać. Zwyczajnie te opowieści o niej zostały wymyślone przez austriackie salony po to aby móc jej odebrać majątek. Za to nikt pewnie nie kojarzy Austriaków jako kłamców, prawda? To samo może spotkać i nas, gdy nie zadamy temu kłam.

Wyrwać się z matni

Jeśli ktoś nas poniża, nawet pośrednio to znaczy, że kłamie. Nie możemy się poddawać temu bo skończymy z równie sprawiedliwą etykietką jak wspomniana węgierska arystokratka. Po pierwsze musimy nauczyć się asertywności i odpowiadać na zadane nam bezpośrednio i pośrednio zarzuty. Łatwo mówić o tym ale jak podnieść głowę jeśli cały czas ją trzymaliśmy nisko? Pomocą może okazać się psychoterapia, jest to jeden z pierwszych kroków jakie należy wykonać jeśli mamy problemy w pracy.

Zioła

Co nam da psychoterapia

Tak naprawdę psychoterapia nie rozwiąże naszych problemów za nas. Za to da nam coś o wiele cenniejszego. Nauczymy się samych siebie i swoich predyspozycji, dostaniemy do ręki własne możliwości pokonywania przeszkód. Może i dałoby się osiągnąć to samemu, ale o wiele szybciej przyjdzie nam z psychologiem. Poza tym udział w tym drugiej osoby buduje naszą pewność siebie.

Nauczmy się sprawnie składać elementy układanki własnego ja. Nie dawajmy się rozburzyć. Uczmy się też obserwować bo niekoniecznie popadając konflikty wina musi być po przeciwnej stronie. Czasem leży po naszej, a najczęściej po obu. Jakkolwiek by nie było zwróćmy na to uwagę i postarajmy się znaleźć złoty środek na tą przypadłość.

Źródło:

http://www.odzyskaj.eu/

One thought on “Psychoterapia ratunkiem dla przepracowanych

  1. Moja ciotka miała strasznego szefa, faktycznie przez niego ledwo dawała radę funkcjonować. A jak jej mówiliśmy aby rzuciła tą pracę to ona jakby była w transie i odpowiadała, że innej nie uda jej się znaleźć. Ale faktycznie psychoterapia jej pomogła i odeszła stamtąd i teraz gdzie indziej pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.