Laptop do szkoły – o czym warto pamiętać?

Chłopic uczy się przed nowym laptopem

Jeszcze do niedawna nauka zdalna wydawała się w najlepszym razie odległą przyszłością. W ostatnich latach stała się jednak niemal codziennością. Oczywiście nie obyło się bez trudności natury technicznej. W wielu domach nie było odpowiedniej liczby urządzeń, by jednocześnie mogli z nich korzystać wysłani na pracę zdalną rodzice oraz dzieci zmuszone uczestniczyć w lekcjach online. Na szczęście, zakup dodatkowych laptopów nie musi być dla budżetu rodziny dużym obciążeniem. W sprzedaży nie brakuje tanich modeli. Jak jednak wybrać właściwy? Zachęcamy do sprawdzenia naszego poradnika.

Jaki kupić laptop dla dzieci?

Przy wyborze laptopa dla ucznia kluczowe znaczenie ma jego zastosowanie. Jeżeli chcemy, aby urządzenie służyło jedynie do nauki, nie musi posiadać bardziej zaawansowanych parametrów technicznych, jak te przeznaczone do korzystania z wymagającego oprogramowania, w tym nowoczesnych gier. Z obsługą programów do rozmów wideo, a także podstawowych edytorów tekstu i grafiki, wystarczy sprzęt ze standardowymi podzespołami. Nie trzeba inwestować w laptop z procesorem więcej niż 2-rdzeniowym ani pamięcią RAM powyżej 4 GB. Nie potrzeba też dodatkowej karty graficznej, ponieważ w zupełności wystarczy zintegrowana. Jeśli natomiast chodzi o rodzaj dysku twardego, to sprawdzi się tańszy nośnik HDD o średniej pojemności. Oczywiście, sytuacja zmienia się diametralnie, gdy chcemy dziecku sprezentować laptop nadający się także do grania w najnowsze gry. Wówczas konieczny będzie sprzęt o lepszych parametrach.

Czym powinien charakteryzować się laptop do nauki?

Dzieci zapewne będą chciały korzystać z możliwości, jakie daje mobilność laptopa. Warto zatem zadbać o to, aby urządzenie miało odpowiednią wagę. Laptop dla dzieci, szczególnie tych w wieku wczesnoszkolnym, nie powinien być zbyt ciężki. Dobrym pomysłem wydaje się zakup mniejszego modelu. Trzeba jednak upewnić się, czy posiada takie niezbędne do zdalnej nauki elementy, jak kamerka, mikrofon lub wejście mikrofonowe, a także głośniki lub wyjście słuchawkowe. W zdecydowanej większości laptopów są one standardem, jednak zdarzają się modele bez tych udogodnień, najczęściej dwóch pierwszych. Oczywiście, można wówczas dokupić zewnętrzną kamerkę czy mikrofon, podłączane przez USB – takie wejścia znajdują się w każdym urządzeniu – jednak okazuje się to dość niekomfortowe. Kupując laptopa z drugiej ręki, należy upewnić się nie tylko, czy posiada te elementy, ale czy są one w pełni sprawne.

Ile wydamy na laptopa do szkoły?

Ceny laptopów zależą od marki oraz parametrów danego modelu. O tym, który z nich będzie najlepszym wyborem, decydują przede wszystkim oczekiwania dziecka oraz rodzica. Do uczestniczenia w nauce zdalnej lub pomocy w odrabianiu lekcji w zupełności wystarczą najbardziej podstawowe modele. Nawet w przypadku nowego sprzętu nie jest to duży wydatek. W naszym sklepie znajdziesz laptopa dla dzieci nawet w cenie poniżej 1500 złotych, wyposażonego w standardowe podzespoły i wszystkie niezbędne udogodnienia. Szukając urządzenia o wyższych parametrach technicznych, umożliwiających granie lub obsługę innych zaawansowanych programów, trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie kilku tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.